| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Cum să sa scap de o alta fata care imi face viata un calvar? Ma amenință, tot ma bate la cap si vrea sa imi facă lipeala cu baiatul care m-a refuzat, de care v-am spus ca m-a jignit, injurat etc. Vreau sa scap de ea, nu o mai suport. Voi credeți ca e in mana in mana cu acel baiat, adica ca ii complice cu ea ca sa imi faca mie rău?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E posibil, noi nu stim, tu o cunosti mai bine... Cum sa scapi de ea? Simplu! Spune-i hotarata ca daca mai aduce in tema discutia asta tu nu mai ai ce vorbi cu ea si sa-si vada de viata ei!

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| Andreeush a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

La vârsta ta poți să mergi singură la poliție și să îi faci o reclamație acelei fete. În felul acesta nu va mai îndrăzni să te deranjeze.

| SilentRain a răspuns:

Înregistrezi amenințările si te duci la poliție cu ele

| ancaval a răspuns:

Mergi la poliție și spui că vrei liniște.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Cati ani aveti? Presupun ca sunteti la scoala / liceu. Poti sa vorbesti cu ea, gen o discutie serioasa si s-o ameninti ca daca nu se opreste cu toate astea si daca nu isi vede de treaba ei, o spui parintilor ori dirigintelui / dirigintei. Poate taranul ala chiar te place si a pus-o sa te bata la cap sa fii cu el. Spune-le direct si cinstit amandurora ca nu-l iubesti si sa nu se mai bage-n viata ta.