| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Cum sa scap de herpesuri fara medicamente? Dau funda la primul raspuns care m-a lamurit.

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Seara inainte de culcare pune putina pasta de dinti peste acel herpes si dormi asa(de obicei pasta de dinti usuca herpesul si il face sa dispara)(asta in cazul in care nu vrei sa dai bani la farmacie pe plasturi anti-herpes sau pe diferite creme care nu prea isi fac efectul)

7 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Foloseşte pastă de dinţi sau miere.

| unconnected a răspuns:

Eu stiu ca pentru a combate herpesul printr-o metoda mai "naturista" sa zic asa, e bine sa folosesti gheata si sa o tii pe el in jur de 5-10 minute.Cam cat o poti tu suportasad.

| LolaLollita a răspuns:

Cea mai buna solutie ramane crema Aciclovir sa stiihappy extrem de eficienta.

| Maomau a răspuns:

Dape herpes cu bicarbonat de sodiu alimentar!

| tpuforyou a răspuns:

Partea proasta este ca herpesul nu se vindeca niciodata, el are perioade de inactivitate dupa care nu se stie motivele recidiveaza si iti erupe pe buze?!
Iti recomand aciclovir se gaseste l a farmacie si costa 9 lei!
bafta!

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru tpuforyou):

Tetraciclina e buna?

| tpuforyou a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Nu am incercat. dar aciclovir>ul videca eruptile in 3>4 zile!