| DyaElla a întrebat:

Cum scap de cineva f enervant? Mai amanuntit: e cineva la scoala ma tot ia in brate cand nu st atenta si incearca sa ma sarute. I-am spus sa ma lase in pace k nu vreau sa`mi fac prieten, dar nu a inteles. Apoi m`a speriat si i-am dat un cot in stomac (nu a vrut cu intentie)... am crezut k se pototleste. Nu a fost asa. E enervant sa se tina cineva dupa tine. A facut rost de nr meu de tel si in fiecare dimineata imi da mesaje. Plzz help crying e stresant.

Răspuns Câştigător
| adutzz a răspuns:

Pai in acest caz poate ca tu esti aia importanta pentru el. partea proasta este ca el nu stie sa arate ce simte (parerea mea). cumva da-i de inteles ca nu-ti place comportamentul lui. daca nu intelege frumos cu vorba, atunci poti sa ridici putin tonul, insa nu exagera. vezi cum reactioneaza si apoi actioneaza cum crezi ca este cel mai bine.

2 răspunsuri:
| adutzz a răspuns:

Face asta cu fieccare fata, sau doar cu tine? daca face cu fiecare fata, inseamna ca asa este el. daca nu inseamna ca in felul lui mai ciudat chiar te place, in cazul asta da-i de inteles, ca nu-ti place sa fii abordata in acest fel si ca nu are sanse la tine daca mai face asa. se poate bloca numarul unei persoane in caz ca te deranjeaza, poti sa faci si asta, daca tu crezi ca esti nevoita.

| DyaElla explică (pentru adutzz):

Mmm. din cate am vazut. doar cu mine. Bine se mai da si la altele, dar nu le ia inbrate sau cv de genul...

| adutzz a răspuns (pentru DyaElla):

Pai in acest caz poate ca tu esti aia importanta pentru el. partea proasta este ca el nu stie sa arate ce simte (parerea mea). cumva da-i de inteles ca nu-ti place comportamentul lui. daca nu intelege frumos cu vorba, atunci poti sa ridici putin tonul, insa nu exagera. vezi cum reactioneaza si apoi actioneaza cum crezi ca este cel mai bine.