| Gillian a întrebat:

Cum scap de emoțiile pe care le am atunci când trebuie să vorbesc în public?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prin exercitii, expuneri cat mai dese pana iti vei da seama ca nu e asa big deal si oamenii nu te judeca asa aspru cum ai impresia primele dati.

| DiamondEyes a răspuns:

Pff... foarte usor...
Gandeste-te ca nimanui (in afara de profesor sau cei apropiati tie) nu-i pasa de ce spui tu. Toti asteapta sa treaca timpul sau sa le vina randul ca sa scape de vorbit.
Bine, asta necesita experienta.

| Nemessys a răspuns:

Exersand cat mai mult. Prima data o sa ai emotii mari, dupa a2-a, a3-a, a6-a, a12-a oara, o sa ai din ce in ce mai putine, pana cand nu o sa mai ai deloc! happy

| Bogdanovici24 a răspuns:

Doar prin antrenament, exercitii de dictie eventual.Ar mai fi varianta de a participa la diferite teambuilding-uri.

| Zidovici a răspuns:

Bei vodka la mine functioneaza cand merg la facultate si sunt ascultat din maculatoare