| M00tssuuLLee a întrebat:

Cum scap de sora mea?laughingTot timpu sta cu minex( ma enerveaza.straight faceSi daca imi inchid usa de la camera da cu pumni in usa si plange pana deschid si tot deschid ca ma ia durerea de cap. x(x(Cum scap?

Răspuns Câştigător
| MaraSM a răspuns:

Mai intai trebuie sa o ignori, daca nu merge da-i ceva interesant de facut ceva ce-i atrage atentia si ce-i place gen Hannah Montana sau chestii d'astea. Daca nu merg nici astea incearca sa-i spui mamei tale sa-si fac mai mult timp sa stea cu ea si daca are 2 ani incearca sa o convingi sa se uite la desene sau stai un pic cu ea apoi pleci si ii spui ca faci temele sau ca ii faci un desen(un soare si 3 copaci si spune-i sa faca si ea unul asemanator). Sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Incearca sa nu o bagi in seama(daca vine la tine nu te certa cu ea. prefate ocupata si concentrata la ceva. ex. o lectie la scoala) se va plictisi si va pleca singura

| girlloveboy a răspuns:

Catii ani are? ca daca e mica dai un caiet pune`o in pat si sa deseneze sau dai jucarii adoarme`olaughing nj daca e mare sa isi vada de viata eilaughing.

| Pufuleteeeee a răspuns:

Eu spun sa o ignori pentru ca de lla un momentdat o sa se plictiseasca si o sa plece! apropo cati ani areraised eyebrows?

| M00tssuuLLee explică:

Pei are 2 ani ce stie ealaughinglaughinglaughinglaughingMa trage de par daca nu o bag in seamalaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roag-o frumos si spune-i ca ai miine lectii multe si trebuie sa inveti.Vei vedea ca ea iti va da pace o data si o data, ori spune-i ca te simti rau si vreai sa stai in liniste si sa nu stea nimeni in camera ta, sa nu te deranjeze!

| ErickFanMetin a răspuns:

Iti iei o pisica