| micky22 a întrebat:

Cum scapati de fratii mai mici? Ajutoooor!

Răspuns Câştigător
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

De ce vrei sa scapi de ei?!
Asa vroiam si eu, am o sora de 6 ani jumate este foarte enervanta dar este sora mea,pe care o iubesc enorm,si pana la urma cu ea voi ramane,parintii nu vor trai o vesnicie si nu mai ea mai poate sa ma ajute cand am nevoie si nu cred ca o sa-mi intoarca spatele daca ii cer ceva cum face un strain.
Parerea mea,nu cred ca e bine sa scapati de ei chiar daca sunt stresanti,ar trebui sa va bucurati, mai ales ca aceste fiinte pana la urma sunt facute din iubiri, lasate de Dumnezeu.
Incearc sa creati intre voi o atmosfera placuta i ai sa vezi ca nu o sa mai fie asa de salos sa stai cu fratii mai mici.

O seara placuta.

6 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

laughing Cred ca este foaaarte stresant. Incuie-i in alta cameralaughing sau zi-le mai bine parintilor sa ti-i ia de pe cap...bafta!

| Arthur a răspuns:

Crescându-i mari.

| Bojthe a răspuns:

Incearca sa ii intelegi gandeste-te ca si tu ai avut varsa lor si nu ti-ar fi placut sa fi respinsa de fratii mai mari. Vorbeste cu parintii tai sa poarte o discutie cu ei dar NU II RESPINGE.Asta nu te va ajuta ii va incapatana pe ei
mult noroc si nu uita un frate o sora este cea mai mare comoara pe care o puteai primii profita de ea

pa pa

| MMihai a răspuns:

Eu aș fi vrut să fi avut frați, chiar și mai mici, tu îi ai și vrei să scapi de ei!

| Sυммєя a răspuns:

Simpluu. happy Le pui somnifere in ceaiuri/suc/apa/lapte. happy
Sper ca te `am ajutat.

| Ajna a răspuns:

Da-le diferite ocupatii, daca sunt 2 atunci insarcineaza-l pe cel mare sa aiba grija de cel mic in timp ce fac ce i-ai pus tu sa faca si invers! Responsabilizeaza-i, dandu-le diferite sarcini(sa faca curat in camera, sa isi aranjeze jucariile ca in toy story, sa pregateasca o surpriza placuta parintilor etc.) si viziteaza-i din cand in cand. BAFTA!