| ALEXA2387 a întrebat:

Cum se comportă un baiat rebel/rău când place o fată?

Voi ați plăcut vreodata un baiat rebel? cum a fost?
Fundă celui mai dezvoltat răspuns

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum se comporta? La ce te referi? Fiecare se comporta cum crede el ca este bine (asta nu inseamna ca asa si este). Doar daca tu sau altcineva vrea sa fie "rebel" cu numele, nu trebuie sa adopte o alta atitudine... altfel nu ajunge decat sa se prefaca.

Fiecare om ar trebuie sa fie el insusi.

| Dana2103 a răspuns:

"Baiat rau", adica badaran crescut departe de oras? Cum sa se comporte... ca un animal in calduri, cu tupeu

| Jouliete a răspuns:

Eu aș vedea ori prima opțiune in care baiatul rebel devine mai bun dar doar cu fata si in rest sa para la fel sau cea de-a doua opțiune in care nu își poate lasa mandria si devine chiar mai rau cu ea decat cu ceilalti chiar daca o place.

| CristianaCrss a răspuns:

As putea sa îți zic din propria mea experienta chiar dacă o sa scriu mult dar eu zic ca merita sa citești, poate o sa te ajute cu ceva asa ca te rog sa citești, nu o sa îți ia mai mult decât am scris eu laughing. Vara trecuta am plăcut 2 băieți, la primul am primit friendzone, îmi făceam speranțe dar oricum nu ma așteptam la prea multe(e mai mare cu 2 ani) și la al doilea într-un fel am primit friendzone, e mai mic cu un an și uneori îmi dădea 90% șanse, 50%, când era întrebat dacă ma place ori zice ava nu ma place, ori dădea din umeri și nu zicea nimic, ori zicea nu știu ori evita sa răspundă și schimba subiectul. Dar deseori spunea ca nu ma place asa ca încet încet mi-am pierdut farmecul ala de "vai doamne ce frumooos e" și sa ma gândesc mereu la el, apropo, când am zis "vara trecuta am plăcut 2 băieți" nu te gândi ca pe amandoi deodată, a fost o perioada în care nu am mai plăcut pe nimeni și după am început sa îl plac pe al doilea (cel care e mai mic). La amândoi mi-am pus tot feluri de întrebări, cautam informații, semne ca ma place, ceream sfaturi și păreri și nu știam dacă ma place sau nu(acum ma refer la amândoi) și pana la urma mi-am băgat piciorul si am lăsat totul de la sine, oricum am pierdut cam mult din vara pentru aia 2, pentru primul nu prea dar pentru al doilea vai. Efectiv când ma chemau prietenele ca să dorm la ele și pe ele nu le lăsau pana la 10-10:30 afara refuzam pentru ca voiam sa stau mai mult afara pentru ca era el, eu cu un prieten care eram pe combinații ne făceam planuri ca să ne ținem de mana gen eu cu crush-ul meu, el cu crush-ul lui, eu îl ajutam pe el sa se combine cu acea și daca va întrebați am reusit, chiar dacă nu au fost mult timp împreună am reușit să-i combin iar el încerca să mă combine cu acel băiat. Dar ți-am zis, după ceva timp nu prea mi-a mai păsat asa ca am lăsat totul de la sine. În momentul de față încă sunt curioasa dacă acel tip m-a plăcut doar ca era prea timid ca să îmi spună, în fine. După ce am început sa nu îl mai plac a urmat o perioada în care am fost mai nepăsătoare și nu mai voiam sa plac vreun băiat (încercam sa evit atașarea) dar în viata mea a apărut un băiat minunat pe care tot asa, încet, încet am început sa îl plac. Totul a început cand ne-am cunoscut gen gașca mea cu gașca lui și într-un fel ne-am unit găștile iar la început ieșeam cu gașca pe care o aveam de la început, după plecam cu câtuva la ei, iar plecam, ne întorceam și tot asa pana ne-am unit cu toții și am început sa ținem foarte mult unii la alții. Respectivul începuse sa se comporte foarte frumos cu mine, uneori rămânea doar cu mine și începea o discuție mai personala gen despre relații etc(chestii de genu), uneori când vedea ca îmi este frig îmi dădea hanoracul lui, când stăteam și păream puțin mai trista (sau poate chiar eram, depinde) venea la mine, făcea botic cute gen știi emoji-ul ala super cute "don't be shine"? Făcea acel botic și ma îmbrățișa și cea mai tare faza pe care nu cred ca o voi uita niciodată a fost când începuse sa ploua foarte tare și mi-a pus hanoracul lui pe umeri și toți din gașca au plecat asa ca am plecat și noi. El de obicei ma conducea pana la un magazin care era câteva străzi distanta de strada mea dar în seara aia am văzut ca merge mai departe(după mine) în gândul meu eram ceva de genu "ba, nu trebuia ca de aici sa plece? Oare unde merge? Meh, lasă asa, o sa vad unde se oprește" și vedeam ca deja trecuseră 2 străzi de când trebuia sa plece dar el în continuare mergea, după puțin timp m-a întrebat "după strada asta urmează strada ta, nu?" eu am zis "da" el "ok" eu "e ok, poți sa pleci de aici" el "nu, lasă" eu "ok" și când am ajuns pe strada mea i-am dat hanoracul, i-am mulțumit și l-am îmbrățișat, și-a pus hanoracul si după iar m-a îmbrățișat și am plecat. În seara aia am fost foarte fericita pentru ce s-a întâmplat și ma gândeam numai la el și la ce s-a întâmplat, am uitat sa zic ca e mai mare cu 7 luni. A doua zi a fost totul ok dar seara rămăsesem iar doar noi 2 și începuse sa vorbească despre crush-uri și fiind în aceeași școală (eu sunt în a 7-a, el în a 8-a și o sa facă 14 în curând) a început sa îmi zică ca câteva fete din școală îl plac, ca câteva l-au ales ca fiind cel mai drăguț din școală, sa nu mai zic ca odată și pe mine m-a întrebat ce băiat mi se pare cel mai drăguț dar eu deseori fiind timida am început sa zâmbesc și mi-am întors capul. După ce am mai vorbit și mi-a povestit chestii de genu urmează sa ma întrebe "tu pe cine placi?" eu așteptăm de ceva timp sa ma întrebe asta crezând ca o sa fie altfel dar într-un fel îmi plăcea și nu însă dacă atunci am avut ocazia să-i spun, i-am spus, deci m-a întrebat "p.e... mine?" după ce a enumerat mulți băieți din gașca întrebându-mă "pe el îl placi?" asa, și când m-a întrebat dacă pe el i-am zis da. La reacția lui am fost foarte dezamăgită, făcuse un zâmbet ciudatel de parca era șocat și amuzat în același timp și îmi era frica de ce va urma pentru ca el e popular prin școală și îmi era ca primesc friendzone și toată școală o sa afle. După ce am mai stat foarte puțin afara(nu mai zicea nici unul nimic) a zis "hai ca eu trebuie sa plec" și m-a condus mult mai aproape de locul în care ma conducea de obicei și parca totul a fost asa mai sec din partea lui, adică m-a îmbrățișat și am plecat. Deci ma simțeam atât de prost, a doua zi nici nu mai voiam sa ies afara, nu aveam chef de nimic și recunosc, voiam putina atenție și voiam sa vad dacă o sa fiu sunata ca să ies afara dar totuși pe la ora 7 ma răzgândisem asa ca am ieșit. Cum am zic mai sus, într-un fel ne-am unit găștile dar nu mergeam mereu la ei, și nu toți din gașca veneau dar îmi trimisese mesaj și m-a întrebat "vii în spate?" eu pentru ca înainte cu puțin timp nici nu voiam sa ies afara pentru ca a aflat ca îl plac i-am zis nu m-a întrebat "de ce?" și nu i-am dat prea multe explicații, i-am zis doar ca nu vin și ca sunt într-un loc(gen denumirea locului în care eram) și după i-am zis "vin 2 băieți la voi" (numele lor) a zis "ok" și asa s-a sfârșit convorbirea pentru puțin timp. După vreo 10 minute mi-a trimis mesaj și mi-a zis "hai, vii?" eu "nu vin" și după mi-a zis "spune sincer... Ma placi?" si i-am zis da, după m-a întrebat dacă vreau sa fim împreună asa ca l-am întrebat dacă și el ma place pentru ca credeam ca m-a întrebat asta din mila dar mi-a zis ca ma place și m-a mai întrebat o data dacă vreau sa fim, i-am zis da și după mi-a zis "hai ca vin" și a venit. În prima zi, ma rog, primea seara m-am simțit cam ciudat gen nu știam sigur dacă chiar asta voiam dar având în vedere ca îl plăcea foarte mult ma bucuram. Venea la mine foarte des ca să ma îmbrățișeze (se mai juca cu băieții, se mai ducea la magazin etc) și când a trebuit sa plec m-a condus pana pe strada mea și în timp ce ne îmbrățișam m-a pupat pe frunte și am plecat. Facem o luna și o saptamana de relație și parca experienta asta la care nu am dat prea multa importanta a mers mai bine decât la celelalte. Si da, băiatul asta e cam reoeb față de mine dar asta nu înseamnă că eu sunt cine știe ce înger doar ca eu nu fac anumite lucruri pe care le face el(sau invers, el nu face anumite lucruri pe care le fac eu) cum ar fi:
Eu nu fumez (am fumat dar nu mai fumez) dar el nu comentează la oricine și nu ii place sa se ia la cearta cu cineva chiar dacă știe ca nu el e de vina. Nu zic sa nu dai importanta deloc acelui băiat și sa lași chiar totul de la sine dar încearcă sa stai mai mult ca să știi sigur ce vrei (mi s-a întâmplat sa accept sa fiu cu un băiat pe care îl plăcea dar nu asa mult și după puțin timp deja nu mai voiam sa fiu cu el pentru ca nu îl mai plăcea asa ca a urmat o despărțire). Ai putea cere și sfaturi dar îți zic sincer, am primit multe sfaturi greșite și din cauza acelor sfaturi mi-am făcut din ce în ce mai multe speranțe și nu m-am ales cu nimic deci și cel mai important... Când ai ocazia sa ii spui ca îl placi(în caz ca nu știe) să-i spui, asa poate și el te place și dacă ii zici ca nu îl placi poate își va piere speranțele și nu va mai încerca să te cucerească. Te pup, paa și succes :*