| Diana06 a întrebat:

Cum se numea prog. ala cu care faceai poza la ecran?

Răspuns Câştigător
| Kidaa_9827 a răspuns:

Apesi pe butonul Print Screen de la tastatura si intri in Paint, dupa aceea dai Edit, iar mai apoi "Paste". In final apesi X sa iesi din paint si te va intreba daca vrei sa salvezi, dai Da/Yes si alegi folderul in care vrei sa bagi poza.Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu stiu. dar e mai simplu sa dai print screen si sa dai "ctrl" "v" pe paint

| Jony123 a răspuns:

Soft de captura... Windows 7 si vista are deja unul integrat, Snipping Tool - asa se numeste!

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Apesi pe butonul Print Screen de la tastatura si intri in Paint, dupa aceea dai Edit, iar mai apoi "Paste". In final apesi X sa iesi din paint si te va intreba daca vrei sa salvezi, dai Da/Yes si alegi folderul in care vrei sa bagi poza.Toate cele bune!

| Vulvatron a răspuns:

Nu iti trebuie vreun program, apesi pe butonul print screen, intri in mersi paint si apesi pe "Ctrl" si "V" in acelasi timp happy

| Iony_5207 a răspuns:

Mai poti face poza desktop-ului si cu programul PhotoScape. Trebuie sa dai la Screen Capture si alegi ce tip de poza vrei!
Funda? big grin