| PandaEcrazy a întrebat:

Cum se poate infecta un pierce dintr-un buric?
Zilele trecute am facut doua pirsuri (unul mie si unul unei prietene) Aceasta mi-a spus acuma vreo ora ca tot i se face o cojita alba in zona gaurilor si mereu trebuie sa o indeparteze. Nu este sange uscat, dupa cum a spus ea, ci ar fi semn de infectie. Cand am facut pirsurile am folosit logic unelte sterilizate (le-am facut in casa mea si am vrut sa fiu precauta) iar zona gaurilor nu s-a inrosit, nu s-a invinetit, deci a fost un semn bun. Chestia ciudata este ca desi eu sunt cea care mai mereu se loveste in zona buricului, nu patesc nimic, iar ea care nici nu pune mana pe pierce, pateste asta.
Vreo idee?

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Buna Elena
uite aici un link cred ca el te poate ajuta mai mult ca orice sfat
https://www.youtube.com/watch?v=ucXYMqfk1UA
https://www.youtube.com/watch?v=kG2OUzX5exQ
mult succes

| PandaEcrazy explică (pentru vocea):

Mersi mult, cu videoclipurile astea mi-am dat seama de unde provine acea pielita a prietenei mele happy

| vocea a răspuns (pentru PandaEcrazy):

Ma bucur daca te-am ajutat, mult succes Elena, cred ca va sta super pacat ca nu pot vedea cum a iesit, succes

| PandaEcrazy explică (pentru vocea):

Arata ca la orice om, deci nu ai ce pierde happy inca o data mersi si o zi placuta

| vocea a răspuns (pentru PandaEcrazy):

winking mersi frumos si tie la fel