| 44mon a întrebat:

Cum se poate învață engleza de la zero? Care sunt pașii ce trebuie urmați, cu ce ar trebui început?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt manuale pentru incepatori, trebuie doar sa le cauti.
Ulterior poti lucra si online, adr pentru incput ai nevoie de explicatiile si lectiile de inceput din aceste manuale, special craete pentru incepatori.
Cauta "engleza fara profesor".

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la un profesor care te poate ajuta.
Dacă nu ai cum, caută asta pe internet sau cumpara câteva cărți pentru începători.

| diabetzaharat a răspuns:

Duolingo

| Robert001177 a răspuns:

Dupa parerea mea,ar trebui sa inveti prima oara persoanele(eu,tu,el,ea...)alatuei de verbul to be, numerele si alte lucruri de baza, cum ar fi culori, animale, cuvinte de baza mai bine zis