| Alee_9909 a întrebat:

Cum sunt baietii din zodia scorpion? niste caracteristici plss...love struck mersi:Xms fundita :X

Răspuns Câştigător
| Deiiiiia a răspuns:

Buna Maddy happy.kiss
uite :` happy
Barbatul Scorpion:
Este bine alcatuit, robust, uneori solid si adeseori frumos.
Extremist ca orice scorpion, el poate fi cand tandru, atent, prevenitor si întelegator, cand agresiv si periculos.
În relatiile cu sexul opus accioneaza instinctiv si în general e dominator, foarte posesiv si pasional.
Sotia sa va avea parte de o grea experienta de adaptare la felul lui, aparent straniu, de a fi, dar atunci cand îl va întelege, îl va descoperi loial, sensibil si protector, simtindu-se pe deplin aparata de vicisitudinile lumii exterioare.
În replica, ea trebuie sa fie alcatuit doar din superlative respectiv sa fie cea mai frumoasa, cea mai toleranta, tandra si gospodina femeie, din cate exista.
Barbatul îsi iubeste foarte mult copiii si le va acorda o atentie deosebita.
E foarte posibil ca acestia sa fie foarte influentati de personalitatea lui puternica, fara ca el sa faca ceva deosebit pentru asta si sa ajunga un model de comportament în perioada lor de formare.
In dragoste, barbatul Scorpion este posesiv si extrem de gelos, chiar daca orgoliul il impiedica sa o arate. Pretinde sa fie mereu in centrul atentiei partenerei si nu suporta sa fie neglijat.
De obicei, barbatul Scorpion prefera partenerele puternice, dar daca intalneste o fiinta sensibila este capabil sa-si adapteze caracterul pentru a o cuceri.
sper ca te.am ajutat :X
funda? puppy dog eyes.`,batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Transformare, unitate, regenerare, exigenta, angoasa, distrugere, reconstructie, moarte, renastere, reincarnare, spiritualitate, sexualitate, pasiune, magnetism, detectie, ranchiuna, razbunare, secret, ocultism, esoterism, initiere, instinct, autoanaliza, dorinta, tentatie, posesiune, ambitie

Caracteristici generale Scorpion:
Zodia Scorpion este o zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta Marte, planeta care sporeste energia fizica, agresivitatea, curajul, indrazneala si vitalitate, dar si imprudenta, gelozia, asprimea, brutalitatea, violenta, nervozitatea, spiritul razbunator.

http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-scorpion.php

| DennyxD a răspuns:

Temperamentul sau este impulsiv, agresiv. Se comporta fara menajamente si nu uita niciodata nimic. Este ironic, subtil si rautacios. Cand este suparat se cufunda intr-o liniste apasatoare. Trebuie sa fiti foarte atenti in comunicare si sa nu il suparati.

Defectele sale sunt destul de multe. Este incapatanat, orgolios, dominator si tiranic. Posesivitatea sa este uriasa si nu admite sa fie inselat sau pacalit. Trebuie sa i se spuna intotdeauna adevarul deoarece daca este mintit devine violent. Daca aveti rabdare si ii explicati va intelege.

Pentru a intra in gratiile sale trebuie sa aprobi tot ce spune si sa-l complimentezi in permanenta - cu foarte mare atentie insa si cu mult tact, caci simte minciunile si atunci veti obtine efectul contrar. Ii plac toaletele extravagante la partenera, hainele mulate pe corp si parfumurile fine.

Scorpionul va incerca tot timpul sa domine, insa poate fi si,, imblanzit''

Principalele calitati ale zodiei Scorpion: loialitate, hotarâre, curaj
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Scorpion: sa transforme
Defecte ale nativului din zodia Scorpion: gelozie, fanatism, spirit razbunator

Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos.

funda pls?love struck

| basexcu a răspuns:

Otravitori

| HelloWirus a răspuns:

In primul rand sunt compatibili cu : Capricorn, Pesti, Rac, Fecioara, Scorpion.
In dragoste, barbatul Scorpion este posesiv si extrem de gelos, chiar daca orgoliul il impiedica sa o arate. Pretinde sa fie mereu in centrul atentiei partenerei si nu suporta sa fie neglijat.
De obicei, barbatul Scorpion prefera partenerele puternice, dar daca intalneste o fiinta sensibila este capabil sa-si adapteze caracterul pentru a o cuceri.Nativul din zodia Scorpionului este voluntar, tenace, combativ si pasional. Uneori pare ca se lupta cu toata lumea. Cand isi fixeaza un scop, nativul din zodia Scorpionului va cauta sa-l atinga cu orice pret. Dispune de o foarte mare energie si o imensa putere de munca. De obicei, nu suporta discutiile lungi si prefera sa actioneze.
Cel nascut in zodia Scorpionului are perioade in viata cand trece prin mari crize interioare. In astfel de momente, este necesar sa isi stabileasca un scop si sa isi revizuiasca filosofia de viata.

Si stiu asta pentru ca si eu sunt SCORPIE...big grin