| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum trebuie sa se poarte un adolescent cu o fata?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca si cu un prieten.
Depinde de ce reprezinta fata pentru el.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mersi de funda.

| MistretulPufos a răspuns (pentru DoarBogdan):

Friendzone direct laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru MistretulPufos):

Pai dar nu am zis ce fata... laughing

| MistretulPufos a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu laughing

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea la varsta voastra ar fi bine sa va purtati bine cu ratiunea, invatatul nu cu fetele

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Natural. O relație de prietenie, ori de iubire, poate fi una dintre cele mai frumoase experiențe. Să nu fii crispat, ci relaxat, drăguț, cu aspect îngrijit, atent la detalii... Emoțiile vor interveni, dacă ții neapărat să te îndrăgostești. De multe ori, acest lucru se întâmplă, fără să-ți propui. Adolescența e frumoasă. Și complicată. Și surprinzătoare. Iar dragostea e urmarea unei prietenii. Dacă îți place o fată, vorbește-i. Poți avea succesul visat, dacă îi adresezi întrebări simple. Se spune că, dacă alergi spre cineva... te regăsești pe tine însuți. Din atitudinea ei, vei observa, dacă ea e deschisă de-a începe o prietenie. Dacă aveți același caracter, aceleași preferințe, aceleași gânduri curate, o prietenie se leagă ușor. Nu trebuie să-ți faci scenarii în gând. Gândește-te că ea, la rândul ei, își va face alte zeci de scenarii. Fii zâmbitor, dacă acest lucru te face să te simți mai confortabil, fă-i complimente, dar nu în exces (fetele adoră complimentele). Și, niciodată, să nu urmezi exemplele negative, din jurul tău. Să fii un om bun, pe care se poate baza, oricine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Adolescenta este precum vremea de afara.O saptamana frumoasa iar alta urata. Nu exista stabilitate emotionala, stii tu chestia cu hormonii.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, instabilitatea e specifică adolescenței, fiindcă te afli într-o permanentă căutare. În adolescența experimentezi, iubesti, urăști și iar iubești. Te îndrăgostești ușor și, la fel de ușor, îți trece. Atunci, parcă ești mai sensibil, orice respingere te marchează. Și, orice nouă iubire, te face să simți alți fluturași în stomac. Oricum ar fi, succesul ori insuccesul, îl va pregăti pentru maturitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Asa ca si pe mine? E bun atunci. big grin Mai fato, tu ma faci sa ma simt adolescent. big grin

| T0T a răspuns:

Cum vrea, simte.

| R0R0 a răspuns:

Cu respect

| Idkidk a răspuns:

Frumos.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa nu dai 2 bani pe ele, sa vezi cum or sa roiasca in jurul tau ca albinele ( desigur, daca arati bine ). Daca esti de treaba esti luat de prost.

| alexandrualind a răspuns:

Bine.

| JetBlueJet a răspuns:

*Fii tu insati.
Pai cum se comporta ea cu tine asa te comporti si tu cu ea tongue.

| TheWomanCat a răspuns:

Sa stie de cate ori să-i arate portofelul. laughing

| TheFragranceMaster a răspuns:

Depinde ce vrea de la fata!

| AwareSty a răspuns:

Respectul este important