| Marianaawrtey5 a întrebat:

Cum uit un baiat de care imi place de foarte mult timp si de fiecare data ma evita? Nici nu pot sa plac pe altcineva pentru ca e unic.

4 răspunsuri:
| maibinenu a răspuns:

Da. am trecut si eu prin chestii de genu, cand eram mai micuta, stiu ce gandesti, dar daca te evita nu are rost sa fii tu cea care se uita dupa el, cel mai bine e sa-l lasi, sa nu te mai gandesti la el, daca te vezi in fiecare zi cu el nu te uita la el, si daca el se uita la tine si stie ca tu il placi tu fii indiferenta si razi ca sa vada ca nu suferi. Cel mai bine in preajma lui e sa fii indiferenta, daca el te evita e mai bine sa stai deoparte. Pentru ca nu merita, sigur nu merita.

| BlueViP a răspuns:

Poate te evita pentru ca ii dai emotii. Incearca sa-i spui ca ai observat ca te evita si vezi ce reactie are.

| iuuuliiiaaa a răspuns:

Buna. Si eu am patit la fel, dar cand am vazut ca ma evita mai tot timpul, am inceput sa discut cu el de ce ma evita si daca pot sa ma schimb. Dar pentru asta trebuie sa iti controlezi sentimentul de dragoste fata de el, ca sa nu isi dea seama. Si dupa ce reusesti sa te intelegi cu el, nu incepe cu declaratii de dragoste, ci incearca sa formezi o legatura stransa de prietenie. Sper ca te-am ajutat :* big grin

| EmmaEmy001 a răspuns:

Stiu cum e. Eu am trecut peste dupa ce am vazut un alt baiat care pentru mine era perfect