| gumaa a întrebat:

Cum uiti un baiat hhheeeeeeelllpppp plz FUNDA

7 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Parerea mea e sa nu te combini cu altul,pentru ca daca recent te-ai despartit de cineva,gandul iti va fi tot la baiatul respectiv,si baiatul va observa ca gandul tau e in alta parte,si dupa vin certuri etc.Cea mai buna metoda de-a uita un baiat este de-a recapitula situatia(ce gandeai cand iti placea de el,cum se comporta,ce avea,ce nu avea,stii la ce ma refer) recapitulezi ce ai facut,ce ai gandit,si te vei intreba,,ce am vazut la el?" si dupa vei sti sa iti raspunzi.
O metoda buna de-a scapa de ex-ul este sa faci diverse activitati care te pot face sa il uiti,poti citi carti,viziona filme,sunt diverse activitati(parerea mea).
Eu daca as fi in locul tau asa as face,adica pur si simplu, as lasa-o balta, m-as uita la Criminal Minds sau as citi o cartelaughing

Bafta

| madalyna a răspuns:

Nu poti uita un baiat asa pur si simplu mai ales daca acel baiat a insemnat pentru tine mai mult decat un prieten dar poate ca, cu timpul o sa-l uiti si o sa te reingragostesti din nou

| Vizitiul a răspuns:

Invocand timpul.

| Alexander21 a răspuns:

Cauti altul.

| Timmotey a răspuns:

Te combini cu altul si incerci sa tii la el atat cat poti dar ca sa uiti iti va trebui ceva timp

| ledzeppelin a răspuns:

Tot tu esti aia care a dat si intrebarea cu farsa.
Deci vezi, si tie iti place de cineva.

| Lary_7405 a răspuns:

Pai depinde daca al plaki cu adv o sa fie greu si eu plac un baiat si vreau sa-l uit ma incercat orice dar nu pot dar depinde poti sa al eviti nu incerka sa cauti altul adica eu am incercat am fost cu cineva si i.mi amintea de el trebuie sa fi singura un timp parerea mea sa te linistesti sa.l eviti daca ai alt iubit i.ti aduce aminte de acest baiat care al plaki si e greu plzz funda