| crissu2314 a întrebat:

Cum va afecteaza pe voi manifestarile de ura, intoleranta, extremism, xenofobie, intalnite uneori in viata cotidiana, de la sloganurile rasiste pe parcursul unor meciuri de fotbal si inmultirea formelor de violenta verbala in spatiul virtual, pana la limbajul folosit de unii politicieni?

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu mă afectează.
Am învățat să ignor.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu ma afecteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat este despre extremism si rasism eu ma simt in regula. Dar in puii mei, are fiecare o limita. Adica nici eu nu suport sa vad unii tigani care mor din nici-o cauza doar pentru ca unii chiar nu-i suporta. Adevarat, sunt rasist, dar unii te invita ai lor la masa, iti dau orice, numai sa te simti ca acasa. Sunt unii (majoriatatea ) pe care nu-i suport si cred ca stii la ce te referi.

| robijam a răspuns:

Un singur cuvant: Greata.