| crissu2314 a întrebat:

Ce parere aveti de la sloganurile rasiste pe parcursul unor meciuri de fotbal si inmultirea formelor de violenta verbala in spatiul virtual, pana la limbajul folosit de unii politicieni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta! Mai mult, nu inteleg de ce multi ii imita. Poate lipsa unui exemplu bun, lipsa discernamintului sa aleaga intre bine si rau, lipsa educatiei ii face sa-i imite pe cei vulgari, murdari, violenti. Iar teama si lasitatea ii fac sa nu intervina cind este cazul. Cit despre politicieni... crezi ca un om cu cap si educatie se baga in mocirla aia? Chiar daca ar ajunge, l-ar "educa" ceilalti. Un mar putred, strica o lada de mere. PACAT ca asta primim!

2 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Oameni prosti, incercand sa aca pe desteptii printr-un limbaj vulgar si alte forme de violenta.
Cand capul nu te duce la altceva crezi ca asta e cea mai buna solutie... din pacate lumea se prosteste din ce in ce mai mult :/

| prisacarul56 a răspuns:

Inacceptabile.Masuri urgente si drastice impotriva unor asemenea situatii.