| PumpkinDoll a întrebat:

Cum va considerati ca persoana din punct de vedere fizic? Eu unul ma consider destul de uratelrolling on the floorde fapt asa sunt, nu doar ca ma consider...adica chiar nu prea imi place cum arat... zici ca-s Frankenstein, nu la inaltimerolling on the floor

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Codrut ti a vandut gogosi, aspectul fizic conteaza foarte mult,daca te place o fata isi da o sansa daca nu adio, si din pacate numai afla ce suflet ai, personal eu ma consider un om normal, nu imi rusine de cum arat, nu ma consider frumos nici urat, stiu ca exista solutii pentru orice problema, cred in stiinta, tehnologie

| PumpkinDoll explică (pentru RAY):

Asa e, n-ai cum sa vezi ce-i inauntru, daca nu te tenteaza suprafata

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, iti dau un sigur sfat: nu te mai uita in oglinda atat de des! laughing

| SilentRain a răspuns:

Urata cu spume laughing)

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fiecare persoana este asa cum s-a nascut: unele mai frumoase, altele mai urate, unele cu mai multa inteligenta, altele lipsite de inteligenta. Trebuie sa ne impacam cu soarta. Dar tine cont: Dumnezeu rar a pus toate calitatile intr-o persoana. Din concliziile celor care lucreaza cu oameni rezulta ca de regula in corpuri frumoase este pusa mai putina minte.
Fiecare persoana are ceva frumos in el. Nu trebuie sa ne autoflagelam: trebuie sa ne acceptam asa cum suntem. Replica unui urat: sunt asa cum m-a facut mama si altul mama nu mai face. Sau: cand m-am nascut eram frumos, dar m-a schimbat la maternitate.
Sa stii ca doar la prima impresie conteaza mult fizicul, apoi, in orice relatie, felul de a fi - caracterul -, comportamentul sunt esentiale.
Desigur, daca consideram ca nu suntem frumosi nu trebuie sa ne mai uratim prin modul de a ne imbraca, a purta parul si cel mai important, prin modul de a ne comporta.
Tinere, capul sus. O sa vezi ca atunci cand vin greutatile vietii, acest fapt n-o sa conteze cu nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Difera de la zi la zi, una bine alta mi se pare ca arat mai urat.

| anamariarot a răspuns:

La mine depinde: în unele zile mi se pare că arăt bine, în alte zile îmi vine să acopăr toate oglinzile din casă laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează dacă ești urât sau frumos, ci contează să ai propria ta personalitate și să te simți ok cu ea (indiferent ce cred alții).
Un bărbat nu trebuie să fie frumos, ci trebuie să emane frumusețe.
Atitudinea crează frumusețea unui bărbat (blândețea, siguranța de sine, un țel înalt în viață și bunătatea inimii).
Frumusețea și lungimea pwlii nu sunt relevante.

| Kerre a răspuns:

Toti aratam diferit, si as zice ca toti trebuie sa ne multumim cu corpul nostru, asta ne face diferiti. Oricum stii proverbul ala "Nu judeca o carte dupa coperta".

| PumpkinDoll explică (pentru Kerre):

Chestia naspa e ca multi o fac