| Shane a întrebat:

Cum va dati seama ce vreti de la viata?
Voi cei care stiti asta, cum v-ati dat seama?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Am simtit ca trebuie sa fac ceva, acel ceva a devenit scopul meu, dupa ce afli scopul tau incerci sa-l indeplinesti si asa viata ta capata sens si stii pentru ce lupti, uni lupta pentru fericire, bani, dragose, etc.
In cazul meu lupt pot pleca departe de lumea asta, de Romania, sa las toate cunostintele si rudele in spate pentru ca ma trag rau in jos.
Scopul tau?
Gandeste-te cum ai vrea sa fii, sa te poti intretine singura, sa ai casa ta, etc, undeva in adancul tau iti spun sigur ca ai o dorinta mare care ai vrea sa devina realitate, acea dorinta ar putea fi scopul tau.

2 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Fiecare om isi doreste mai ales un singur lucru de la viata, si anumje sa fie fericit toata viata!
Felul cum intelege fiecare sa se implice pentru atingerea acestei tinte inalte, depinde de nivelul de intelegere al persoanei in cauza!
Dar un singur lucru este sigur, si anume ca nu este usor sa dobandesti fericirea pe durata intregii vieti si acest lucru nu se poate fara a-ti dezvolta la maxim inteligenta si capacitatea intelectuala!

| claudiacerasela78 a răspuns:

Buna
asculta-ti inima
pa pa