| ionutapetrei1919 a întrebat:

Bună, legal trebuie ca la magazinele SECOND-HAND sa ne ceara dovada certificatului verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Normal, da. Pentru ca nu este magazin alimentar.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Da.

| Legion7X a răspuns:

Unele da unele nu, dar in unele cer degeaba, că nici pâna în certificat nu prea intra lume. laughing Sunt putini care intră prin SH, iar unii sunt doar în trecere sau să piardă putin timpul. Nu sunt o necesitate urgentă secondurile handurile pentru al determina pe om neapărat să intre. laughing nici Altexul nu are de câștigat. Omul nu va intra, vor scade vânzarile un televizor, mașină de spalat, chesti de durată chiar țin ani, depinde cât tine pandemia. Priblema este ma mâncare, nu obiecte.

| TheStrategist a răspuns:

Cred că da, nu știu sigur. Din câte știu eu nu cere certificatul verde doar la magazinele alimentare și farmacii.

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Vand haine, accesorii, pantofi, tot ce am prin dulap si in general tot ce am prin casa si nu imi mai trebuie in stare foarte buna si la preturi accesibile. Majoritatea sunt luate din mall, deci sunt de firma. Altele sunt nou-noute, nepurtate. Vreau sa scap de ele cat mai repede deoarece nu mai am pic de loc in casa. Orice iti trebuie, da-mi mesaj in privat si iti trimit poze/video pe whapp sau messenger, raspund la orice detaliu. Am experienta cu clientii de 3 ani.Zi faina!