| FlOwErPoWeR a întrebat:

Cum vi se par rasele de caini ciobanesc german si boxer? ca eu am la tara caini din acestia:X:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ciobanescul german se numara printre cei mai inteligenti caini,cei mai usor de dresat,cei mai buni paznici,cei mai devotati prieteni,cam greu de intretinut(mancare,baie,periat, tratament lunar de deparazitare externa, la 3 luni deparazitare interna, odata pe an vaccinare plus analize) dar merita.Eu am doi si nu i-as da pentru nimic in lume, daca ar pati ceva as muri si eu langa ei, cred.Boxer am avut,nu este atat de inteligent,e mai greu de dresat,are fixuri, poate ataca copii sau pisici, dar e mult mai usor de intretinut.Nu se compara cele doua rase,lupul e mult superior, dar totul consta in motivul pentru care ai cainii, cum te porti cu ei si ce doresti de la ei.Intotdeauna cainele va avea caracterul si comportamentul stapanului sau, e prelungirea fireasca a acestuia.Respectabile si frumoase rase, ambele.Bye!

| aLLeXuTz a răspuns (pentru greece12):

Mai bine boxer laughing eu nu stiu ce caine nu ataca pisice trebuie sal dresezi sa nu atace happy e cv normal cainilor, despre ciobanescul german pff ce sa zic happy are blana mare si miroase urat se simte ca e caine, cu boxerul nai treaba happy amandoi sunt caini de paza! doar ca ciobanescu e mai folosit, dar si mai bolnavinacios!

2 răspunsuri:
| aLLeXuTz a răspuns:

Nu ai un puiut de boxer?happy roscat! bot negru. plz e preferatul meu! Sunt din Maramures Sighetu-Marmatiei daca esti aproape livreazal daca ai cu ce si zi-mi si pretul...