| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare antivirusul comodo? Are si un fierwall si tocmai de aceea intreb ca sa stiu daca e sau nu bun pentru ca vreau sa imi pun un antivirus mai bun si nu prea stiu daca merita comodo pus.

3 răspunsuri:
| unbaiat a răspuns:

Comodo e bun doar ca firewall NU prea ca si antivirus.Si eu recomand Kaspersky sau G Data InternetSecurity 2010 care este nr 1 la ora asta. Dar oricat de bun ar fi un antivirus niciodata nu e suficient de aceea e recomandat sa mai scanezi din cand in cand si cu alt antivirus decat cel din pc. Un program free si foarte util ar mai fi Malwarebytes' Anti-Malware http://malwarebytes.org/

| brokenkid a răspuns:

Multi dintre cei care au raspund, iti propun o alta varianta, uitate pe pagina commodo sa vezi ce iti spun si ei, bineinteles unii cred ca isi fac reclama singuri, dar cei de la comodo au fost atestati pe anul 2011 ca oferind CEA MAI BUNA PROTECTIE PENTRU DATELE TALE, oferind cea mai complexa si vasta protectie free pentru datele tale.Eu unul til recomand. o zi buna xd

| asucme a răspuns:

Iti recomand Kaspersky Internet Security 2010. Licenta valida si legala pentru el poti cumpara cu 20-50 lei pentru 1-3 ani de pe ebay. Asa castigi si un antivirus de top si un firewall la el, plus alte securitati, vezi lista pe www.kaspersky.ro