| Mjhfewq a întrebat:

Cumnatul meu l-a jignit pe iubitul meu si pe mine, dar si-a cerut scuze. Acum iubitul meu nu vrea sa îl ierte și nu ma mai lasă să vorbesc nici eu cu sora și cumnatul meu(adică ma pune sa aleg intre el si sora mea). Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Familia este pe primul plan. Iubitii vin si pleaca.
Cu asta am spus tot.

| AnemonaP a răspuns:

Din start, eu as tăia orice contact cu cumnatul. Faptul ca v-a jignit și după si-a cerut scuze, nu prea ajuta cu nimic. Răul a fost făcut. Fiecare lupta pentru familia lui, in cazul de fata ești tu cu prietenul tau și sora ta cu sotul ei. Nici sora ta nu ar renunța la sotul ei pentru tine, cu siguranța. Ar trebui sa ii explici frumos prietenului tau ca sora ta nu are vreo vina, doar cumnatul.

| Violleta2022 a răspuns:

Iubitul tau NU poate si nu are cum sa-ti interzica ceva, ca nu-ti este stapan!
Daca uiubitul asta este unul care te controleaza, apai da-i un sut in fund, fiindca iubiti din astia gasesti peste tot si tu vezi-ti de familia ta, ca aia este mai importanta.

| 1997onur a răspuns:

Ar trebuie sa va înțelegeți sa lăsați toate dramele Turcești și certurile nu ajungeți nica ieri uite vine sărbătorile tăiați porcul și impacativa lăsați certurile nu ajungeți nica ieri și iubitul tău dacă te iubește cu adevărat nu ar pune la suflet și inima ce spune alți ar intelge situația bine înțeles ca na cine știe ce i-a spus la om de nu-l iartă probabil la atins puțin dar cum am spus dacă te iubește cu adevărat ar trece cu vederea lenjer tăiați porcul laughing)) happy