| joghu22 a întrebat:

Buna, TPU! M-am certat cu cea mai buna prietena. Maine facem 1 luna de cand nu mai vorbim. Si faza e ca suntem si colege de clasa, si imi este greu sa nu vorbesc cu ea. Mi-am tot cerut scuze. Ea nu vrea sa ma ierte, a spus ca nu mai vrea sa fie prietena cu mine niciodata. Si acum imi cauta toate minusurile si ma face pe mine cea care a gresit. De parca ea ar fi perfecta. Acum are alte prietene si daca o las un timp in pace, se va intoarce inapoi la mine?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-avem de unde sa stim, posibil sa da, posibil sa nu. Daca iti faci viata ta si o sa te vada fericita si implinita e destul de posibil sa vrea sa se intoarca.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu ti-a fost cea mai buna prietena, daca nu a putut trece peste cearta si sa te ierte, cand ti-ai cerut scuze.
Poate este timpul sa vezi adevarul si sa-ti cauti o alta prietena, care sa te aprecieze si sa te accepte, asa cum esti.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Depinde acum de ce v-ati certat. Daca ea considera ca e ceva wow probabil e genul ala de persoana care se supara din orice.
Daca nu vrea sa va impacati sa fie sanatoasa, nu sta sa te milogesti de ea.

| manumescbosssdeboss a răspuns:

Depinde. Poate nu mai vrea sa are de- a face cu tine. Sau poate vrea sa te vada daca te simti singura fara ea. Mai sus ai intrebat:"se va intoarce inapoi la mine?" Nu stiu de la ce v-ati certat. Daca e ceva minor, o sa va impacati cat de curand, zic eu. Depinde si cum este ea. (Daca e o persoana razbunatoare)

| Bubu3579 a răspuns:

Depinde de ce v -ați certat.Adică daca cearta a fost pe un lucru de doi bani (pentru amandoua) atunci va veți împăca. Totuși, daca te-ai certat cu ea si rară ceva important pentru ea exista șansă sa nu va împăcați.