| Oάηά a întrebat:

Cunosc un tip care e cu prietena mea. El din prima clima cand m-a vazut i-am placut si el mi-a placut mie.Intr'o seara esisem eu, prietena mea, el si inca un prieten de-al lui, dupa ce a condus'o pe prietena mea in drum spre casa mi-a cerut nr de telefon. dupa ce m'a condus pana in fata blocului am inceput sa ne sarutam...prietena mea nu stie nimic.sa continui ceea ce am facut? el mi-a zis ca daca eu sunt de acord sa fiu cu el o sa faca in asa fel in cat sa se desparta de prietena mea si sa fie cu mine. daca contiui ma simt prost fata de prietena mea. ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| JBStandsForMe a răspuns:

De cat timp o cunosti pe prietena ta? Dar pe baiat?
Vezi care este mai important pentru tine si dupa ce alegi gandeste-te ce ii vei spune celuilalt.
Este o situatie complicata. Prietena ta va fi foarte ranita, insa eu cred ca baiatul va intelege. Deci zic sa o alegi pe prietena ta si sa nu continui presupusa relatie cu baiatul. Dar tu decizi.