| marinela_8529 a întrebat:

Ce se intampla cu verisorul meu? Aseara eram in fata blocului cu baiatul pe care il iubesc si in timp ce ne sarutam a trecut verisorul meu si m'a vazut, ne'a salutat si a intrat in bloc. In am ajuns in casa a inceput sa tipe la mine si sa ma loveasca fara motiv. Dupa cateva ore a venit la mine in pat (pentru prima data de cand vine in pat la mine si nu incearaca sa abuzeze sexual) si m'a strins in brate, mìa sarutat si si'a cerut scuze pentru cum s-a comportat spunandu'mi ca ma iubeste si din cauza gelosiei a reactionat asa!
p. s 1 locuim impreuna amandoi
p. s 2 are prietena de aproape 1 an!

26 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

E spui ca e pentru prima data cand nu incearca sa te abuzeze sexual?
tu trebuie sa iei neaparat legatura cu cineva. Nu este normal ceea ce se intampla. Vorbeste cu parintii sau cu civa adult.

Poate te-ai invatat cu un astfel de comportament dar nu este deloc ok. In plus relatiile intre rude sunt interzise.

| cata_4290 a răspuns:

Dap,ciudata treaba, nu stiu poate baiatu´ chiar te iubeste sau este o obsesie la care tu i-ai dat continuare in loc sa-i pui capat.ai stat de vorba serios cu el? i-ai explicat cum stau lucrurile? si inca ceva, cum de i-ai permis sa dea in tine? spune-le si parintilor tai despre acele dati in care a incercat sa abuzeze de tine! sau...mai e ceva la mijloc si noua nu ne spui?

| alexutza1183 a răspuns:

Daca te abuzeaza sexual ar trebui sa discuti cu parintii tau sau sa te muti, nu este normal, oke te iubeste dar ar trebui sa te iubeasca (, ) ca pe o verisoara nu ca pe o femeie... poate ar fi bine sa vb si cu iubitul tau sper ca te-am ajutat succes!

| dracidus a răspuns:

E indragostit de tine. Pe bune.

Cel mai bine ar fi sa-i explici ca o relatie nu e posibila intre voi doi deoarece sunteti veri si sunt sanse foarte mari, in cazul unei eventuale reproduceri, sa dai nastere unui copil cu probleme de sanatate foarte grave. Aceasta se intampla datorita unor gene care se transmit in familie.

| Ziiziii a răspuns:

Wow! foarte ciudat

| express11 a răspuns:

Pai poate ajungeti trogloditi-adica va culkcati in familie!

| FloriiDirectioner a răspuns:

straight face Ciudat...dar te iubeste cum sa iti zic eu ca ruda sau ca "iubita", cred ca ca si o iubita...Ciudat cea ce a facut dar tu incearca sa ii explici ca are prietena si ca nu poti sail iubeste
(totusi suteti rude)...il iubeste pe baiatul ala nu? Atunci explica-i ca il iubeste pe baiatul respectiv si sa incerce sa uite.winkingSper ca te-ama jutat i imi pare rau pentru cea ce ti-a facut.

| MeGustaaaaa a răspuns:

E gelos.Si daca te-a sarutat pe buze inseamna ca te place.Verisorul tau e foarte ciudat!

| xVicky a răspuns:

Daca te place, este normal sa reactioneze asa, cu toate ca sunteti verisori.Bafta!

| Skylerx a răspuns:

Pai in primul si in primul rand nu merge sa fiti iubiti pentru ca sunteti intr-o familie. Dar daca el chiar te iubeste pune-l la incercare, dar intr-un fel in care sa nu se supere nici unul. Gelos ar putea fi pentru ca el are o prietena iar tu ai un iubit. Sper ca te-am ajutat happy

| DeathTheKid a răspuns:

Nu i-o place de prietenul tau si poate iti vrea doar binele...

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Pai nu prea ai dc sa-ti faci prea multe griji in privinta lui pur si simplu e doar gelos si probabil ca din cauza geloziei a avut un comportament ciudat nu s-a putut controla...nu-i nimic isi revine el! funda?

| entzückendesKätzchen a răspuns:

P.s1 e foarte tampit.p.s.2 esti naiva, p.s.joacal in picioare, spune-le la ai tai sh prietenului tau

| LukWhuzTalkin a răspuns:

Era precis sub influenta etnobotanicelor.

| sefwefhiff a răspuns:

Spune parintilor rapid... spre binele tau si al lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ceea ce spui este adevarat inseamna ca verisorul tau ti-a calcat personalitatea in picioare, incearca sa te controleze.
As putea adauga un pic de obsesie bolnava si gandul ca ar vrea sa culce cu tine avand in vedere prea mult timp petrecut impreuna si ca locuieste cu tine si otrava mass media prin care multi tineri sunt promovati ca s-au culcat cu veri, verisoare unde astfel de relatii se termina in mizerie, rusine de ambele parti foarte repede.

Deci, pune piciorul in prag, daca te saruta des pe obraji, te strange in brate, te ciupeste de corp, iti da palme la fund si alte gesturi asemanatoare e cazul sa deschizi ochii.
Ma pune pe ganduri si daca tu nu i-ai povestit de virginitatea ta, pareri despre baieti si sex, daca-i povestesti intimitatiile tale si daca el nu le povesteste pe ale lui tie, daca nu cumva uneori te imbraci sexy intentionat prin casa in fata lui si daca accepti sa doarma la tine in camera ori la tine pe pat.
Ai grije ce alegi sa faci!

| Justmed a răspuns:

Frumos laughing...nu scuze

| Diabl0 a răspuns:

LOL e foarte grava problema, el te place chiar, poate chiar te iubeste. Ia masuri, parinti etc. spune-le despre asta, e gelos pe prietenul tau, ai grija nu poti sa stii ce reactie o sa aiba data viitoare.

| CariocaAlba a răspuns:

Hey!happy Am sa te ajut.In primul rand trebuie sa vorbesti cu unul dintre parintii tai dar de ex daca este sora/fratele mamei tale vorbeste cu tatal tau si invers pentru ca exista posibilitatea ca fiind parintii vostrii frati sa zica ca inventezi si asta doarestraight face[si invers]. Spune-le exact cum ai scris aici,daca se poate cu lux de amanunte ca sa inteleaga despre ce este vorba.Iar apoi parintii tai trebuie sa discute cu parintii lui iar la final sa afle si el chestia asta, dar trebuie sa te misti repede, cat nu este el acasa ca sa nu contrazica.Mult succes si nu te gandii la sentimentele lui, pentru ca a fost in stare sa te raneascawinking

| dyyva a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vb cu parintii tai si ar fi mai bine sa te muti. nu mi se pare normal ca el sa te loveasca, in fond e viata ta si tu alegi pe cine sa iubesti. daca avea ceva impotriva baiatului putea doar sa-ti spuna si sa-ti dea un sfat nu sa te loveasca

| BaDrihanna a răspuns:

Cati ani are ?

| BaDrihanna a răspuns:

Chiar daca te place tu il respingi.si e normal ca familia sa te iubeasca

| Bobytza97 a răspuns:

El iti vrea doar binele si stie cum sunt baietii mai agresivi uneori si eu sunt baiat dar sunt genul calm big grin

| Anonim_6226 a răspuns:

Oowow Verisorul tau sa-ti spun a prins un asa zis farmec pentru tine i-a placut fata ta sa simtit bine in prezenta ta si a prins drag de tine

| ScrewLife a răspuns:

Spunele alor tai, respingel si spune`i sa isi vada de ale lui!

| alee_8012 a răspuns:

Ar trebui sa stai de vb cu el sa vezi ce are in cap poate simte ceva pentru tine in mod special... sau te iubeste doar ca pe o verisoara si stie ceva ce nu-i convine despre respectivul tau iubit sau ce o fi, dc nu incerci sa discuti cu el sal intrebi ce se petrece... daca se adevereste ca este gelos si ca s-a indragostit de tine atunci nu stiu ce sa zic de la momentu ala va trebui sa hotarasti ce ai de facut si cum sa procedezi multa bafta!