| Selena253 a întrebat:

Cunoscuții mereu mi-au spus,, ce fata frumoasa esti si etc " dar eu nu ma simt frumoasa mai ales cand văd ca la școala băieți caută sai spun asa,, un altfel de frumos " nu ma simt frumoasa, dar oare sunt frumoasa?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Cunoscutii iti vor spune intotdeauna ca esti frumoasa.

Cat despre frumusete, in cele mai multe cazuri va fi cineva mai frumos decat tine. Nu te axa pe asta.

De asemenea, nu lasa frumusetea sau uratenia sa te defineasca, pentru ca astea sunt lucruri subiective si trecatoare. Construieste-te pe tine ca persoana, caracterul pe care il vei forma va sta cu tine toata viata. Aspectul nu. Daca vei avea un aspect banal, insa un caracter frumos vei vedea ca si daca nu vei atrage atentia din prima, in momentul in care ai atras atentia asupra ta, atentia va ramane asupra ta.

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Orice om are frumusetea lui.e important sa ne cunoastem propriile calitati si defecte, sa le acceptam si eventual sa schimbam raul in bine, acolo unde putem

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca esti atat de frumoasa!
parintii, rudele si prietenii iti spun ca esti frumoasa chiar daca esti foarte urata, ca nu vor sa te necajeasca, dar daca esti miss boboc la scoala, atunci chiar se dovedeste ca esti frumoasa.
Deci, esti sau nu miss boboc?
Totusi, mai multa modestie nu ti-ar strica, macar ai arata ca esti desteapta!

| T0T a răspuns:

Degeaba ești frumoasă dacă ești proastă.

| Sociopat a răspuns:

Tot ceea ce zic apropiatii tai sunt minciuni menite sa te faca sa te simti mai bine.
Daca la scoala baietii nu se uita dupa tine, cel mai probabil esti urata sau te imbraci monoton.

| GreenVoid a răspuns:

Urata sigur nu esti din moment ce primesti complimente laughing