| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca ai doar convector fara nimic altceva poti sa faci sa fie numai cate grade vrei tu? Adica fara centrala, fara nimic, numai convectorul. Si daca nu, cum as putea atunci fara centrala sa fie doar cate grade vreau eu in casa? Sau nu se poate?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vor fi cate grade ai vrea tu, cu un convector. Pentru ca nu are termostat de ambient ca la centrală.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Si unde sa-l pui?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai daca ai convector ce treaba ai cu caloriferul?

| sierra1 a răspuns:

Stai cu ochii pe un termometru și cu mâna pe butonu oprit/pornit al convectorului ăla (adică faci tu pe termostatu')