| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Vreau sa cumpar un Convector electric de perete 2500w -3000w pentru camera. Este folositor, incalzeste toata camera? Anul trecut am cumparat un calorifer, dar nu incalzea toata camera, in plus mirosea a ulei. Sper sa fie mai bun convectorul de perete electric!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data repara-ti izolatia termica al camerei: pereti, ferestre, usi!
Degeaba incalzesti, daca caldura dispare repede.

Daca ai redus considerabil pierderile, atunci si temperatura va fi mai buna, si factura mai scazuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa cumperi ia in calcul si cati mp are camera.

| Valentin_Vali_1998_1858 explică (pentru anonim_4396):

Dar este bun incalzeste si podeaua cat si camera?