| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am 16 ani și am făcut accident cu mașina,și și m-a prins poliția, și am dosar penal, exista vreo poibiltate sa scap de restricția de permis?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

A venit sentinta?
Faci puscarie juvenila?
Cat despre permis, uita de el, cel putin pana iti termini pedeapsa si implinesti 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce va zice judecătorul. Probabil restricția de a obține permis câțiva ani va exista

| dullcat a răspuns:

Ca sa mai faci inca vreun accident? Asuma-ti astfel de distractii si suporta consecintele fara sa cauti portite stupide de scapare, altfel nu te vei maturiza ever.

| VoidEternal a răspuns:

Sper că nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar ca ai parinti sau rude care se stiu bine cu politia, la 16 adolescentii ies la football nu se duc sa conduca masini! Din pacate pentru ca ai peste 14 ani si ai buletin vei raspunde!

| Anonimboy111 a răspuns:

De cand poti avea permis la 16 ani?

| Devoratorul a răspuns (pentru Anonimboy111):

Nici eu nu știam ca se poate doar la masini mici

| Anonimboy111 a răspuns (pentru Devoratorul):

Nu se poate, conform legii te poti apuca de cursuri si astea de permis de la 17 si 9 luni, la 16 parca poti doar de motor

| Zzzkphc a răspuns (pentru Anonimboy111):

Păi pot și de B1