| anca26pitic a întrebat:

Daca am astigmatism -0.75 dioptrii in cat timp s.ar putea corecta vederea?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Astigmatismul nu se corectează, este o boală genetică, trăiești cu ea pe viață.

| Donsavas a răspuns:

Doar un oftalmolog te poate rezolva cu o operație.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Depinde de tine, trebuie sa nu porti ochelari de loc, ei vor inrautatii lucrurile, si trebuie sa mananci multe legume. Poate chiar un an, dar din nou depinde de tine

| LPCTSTR a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Tu știi măcar despre ce vorbești?
Chipurile mai nou dacă ai defecte de vedere le lași în pace, ai?
Man, documentează-te, astigmatismul n-are nicio legatură cu legumele și alimentația, este o boală genetică, trăiești cu ea pe viață (ori te operezi, dacă stai cu popoul pe bani).

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da ai dreptate, nu am realizat ca a scris de astigmatism, am vazut doar de dioptrii.