| Transformice1 a întrebat:

Daca am card de la Bancpost. Mastercard, pot introduce bani pe el si de la Cec Bank? Gen, fara sa platesc in plus sau alte implicatii

4 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Poti pune bani pe el de la orice banca, dar vei plati acel comision, pentru ca nu esti de la banca respectiva. Daca mergi la banca de la care faci parte, nu va trebui sa platesti nimic in plus.

| Transformice1 explică (pentru Kreefy):

De cat este acel comision? E acela de 3 lei ca atunci cand scoti bani din alt bancomat decat cel al banii la care ai card?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Transformice1):

Cand faci tranzactii pe cardul de Bankpost, ca scoti sau depui, platesti comision daca o faci de la alta banca, pentru ca ei proceseaza tranzactia mai departe catre banca ta.
NU platesti comision daca mergi si faci tranzactia la banca ta, ceea ce-i corect.

| Kreefy a răspuns:

Da, numai stiu sigur, mergi la banca si intreaba, dar cam 3-4 lei ar trebui sa fie. Depinde si de suma pe care o depui / retragi.