| sfdhg a întrebat:

Daca am comandat ceva prin posta cum procedez?
1. dau bani pe loc postaritei la preluare sau trebuie pusi in vreun plic si trimesi la adresa care mi-a dat coletul? pls

Răspuns Câştigător
| sexychick_4075 a răspuns:

Eu cred ca ai comandat un colet prin plata ramburs, adica atunci cand iti vine la posta, pentru a ridica coletul trebuie sa dai banii postaritei.
Ori mai e varianta sa iti vina prin curierat rapid, printr-o firma particulara la tine acasa, dar si in cazul acela bani ii dai celui care iti aduce coletul.
NU am auzit vreodata de o asemenea posibilitate de a primi un colet iar u sa trebuiasca sa dai banii intr-un plic trimis cu celelalte scrisori decat daca acela ce iti trimite lucrurile acelea este o persoana pe care o cunosti, prieten si aveti increderev deplina unul in celalalt.
fundita? :d

1 răspuns:
| alleyy a răspuns:

Depinde de care colet ai care ti-l aduce acasa sau trebuie sa mergi tu la posta. Daca ai colet care iti vine acasa platesti la postaritza suma acre o ai de dat si daca nu o sa primesti o hartie care va scrie Mandat Postal si vei merge la posta cu ea si cu buletinul si vei da suma mentionata acolo dupa ce iti va da coletul. ori la posta daca trebuie sa mergi acolo ori la postaritza daca ti-l va aduce acasawinking