| Motisor a întrebat:

Daca nu am luat bacul in prima sesiune sunt inscris automat in a doua sau trebuie sa ma inscriu eu?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Trebuie să te înscrii tu.

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu se face automat! Conform calendarului, in perioada 10-13 iulie 2018 va trebui sa te prezinti personal la secretariatul scolii absolvite in vederea inscrierii pentru sesiunea august-septembrie. Tocmai pentru motivul ca nimeni nu poate sti care este decizia ta in privinta sustinerii probelor de examen! In functie de situatia din sesiunea anterioara, tu esti singurul in masura sa iei o decizie( poti decide chiar si sa nu te prezinti in sesiunea de toamna 2018!)

Bula
| Bula a răspuns:

BAC-ul nu este obligatoriu, este optional, deci trebuie sa te inscrii TU.

| asperger3 a răspuns:

Vezi ca poti(si trebuie ca sa nu mai dai toate probele)sa ceri recunoasterea probelor anterioare

| Motisor explică (pentru asperger3):

Deci pot sa le dau pe tote daca vreau?

| asperger3 a răspuns (pentru Motisor):

Da daca ai note mici.
Dar eu as spune daca nu ai luat 5 sa dai la respectiva materie sau daca ai luat 5 la toate sa dai la una dintr ele si sa iei un minim 8(stiu ca nu ai precizat notele dar am expus ambele variante)

| Motisor explică (pentru asperger3):

Pai am luat 6, 85 bio(7 inainte de contestatie, 5, 8 romana( 6, 1 inainte), 3, 6mate( 3, 8 inainte) si consider ca sunt note mici, la mate sa zicem ca nu prea am scris(daca era alt suboect scriam mai mult) dar la celalalte am scris tot si chiar am invatat... si mi-a si scazut la contestatie acum nu cred ca e nici un risc sa dau la toate, cred ca asta e cel mai rau rezultat pe care il puteam lua + ca mai am o luna sa mai invat, ce parere ai?

| Adry05 a răspuns (pentru Motisor):

Da-i la toate, parerea mea. Sunt note foarte mici si daca tot dai iar poate iei macar mai mare, te mai pregatesti lunile astea.

| asperger3 a răspuns (pentru Motisor):

As zice sa dai doar la mate.Consider ca te risiti prea mult.
Nu cred ca ai timp sa inveti 3 materii.Totusi e alegerea ta

| Motisor explică (pentru asperger3):

Hmm, mersi de sfat am sa ma mai gandesc.

| Shinderiu a răspuns:

Te înscrii tuwinking