| Ionita_Alexandra_1981 a întrebat:

Dacă am media 7, 31 și vreau sa intru la un liceu unde se intră cu 9, 44 am șanse sa intru daca îl pun primul? Colega mea vrea la același liceu dar ea are media 7, 09 însă intra pe locuri de romi? Ea are șanse să între sigur? ????????

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Se intra in ordinea mediei, nu daca il pui prima. Apoi se iau in calcul numarul de locuri si dupa ce se epuizeaza, se spune stop. Daca ai noroc sa te afli printre mediile pana se spune stop, ai intrat. La fel si cu colega, sa zicem ca sunt 5 locuri alocate la romi, daca vin alti elevi cu note mai bune, e pe afara. Daca nu, are sanse.