| CatalinaNicoleta112 a întrebat:

Hei TPU.Eu nu folosesc aplicația asta, dar am o întrebare acum având in vedere ca se susțin evaluările naționale. Vreau sa va întreb, dacă de ex am media de admitere 7 și ceva, iar liceele au media cam de 7, 80-8, sunt șanse sa intru la acel liceu? Adica vreau sa spun,dacă pun mai multe licee cu media mai mare decât media de admitere pe care o am eu,pot intra la unul dintre acele licee? Pentru ca eu vreau pe profil de filo, însă mediile acum sunt cam de 8, iar media pe care cred ca o sa o am eu este intre 7 și 7, 50.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa cu optiunile se completeaza dupa ce vei sti media la evaluarea nationala si iti vei putea calcula media de admitere.
Poti sa pui cateva licee, cu profil de filologie, la acre mediile de admitere au fost anii trecuti mai mari decat media ce o vei avea dar trebuie sa treci si cateva cu medii mai mici, altfel vei avea surpriza de a fi repartizat la un liceu si profil pe care nu-l vrei.

| CatalinaNicoleta112 explică (pentru Ioandelasal):

Nu asta a fost întrebarea mea

| Ioandelasal a răspuns (pentru CatalinaNicoleta112):

Se pare ca nu mi-ai inteles raspunsul. O sa-l spun direct: nu poti intra la un liceu pentru care n-ai media de admitere.

| sierra1 a răspuns:

șanse ai dar vedem săpt viitoare dacă s-au indeplinit dorințele tale (fă o rugăciune prelungă, poate-poate...)

| CatalinaNicoleta112 explică (pentru sierra1):

Haha? eu vreau neaparat pe profil de filo sau științe sociale ptc nu e importantă matematica, și de aceea voiam sa știu dacă pot intra la un liceu cu media mai mare decât media mea de admitere

| sierra1 a răspuns (pentru CatalinaNicoleta112):

Se pare ca nu mi-ai inteles raspunsul. O sa-l spun direct: șanse ai dar vedem cum rămâne, după afișare rezultate

| CatalinaNicoleta112 explică (pentru sierra1):

Cealaltă persoana a spus ca nu se poate, iar tu spui ca se poate, pe cine ar trebui sa cred?

| sierra1 a răspuns (pentru CatalinaNicoleta112):

Nico, am spus și susțin până la cer și inapoi: AI ȘANSE!