| croissant a întrebat:

Daca am o baterie externa fisurata trebuie sa o arunc? Menționez că ea funcționează sută la sută bine!

Răspuns Câştigător
| Imiplacenucilecuciocolata a răspuns:

Dacă e doar carcasa și nu afectează bateria in sine, nu. Dacă este foarte fisurata și apar scântei sau alte defecțiuni este de preferat sa nu o mai utilizați.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Bateriile se recicleaza, nu se arunca la gunoi.Gasesti puncte de colectare in majoritatea magazinelor de electrice si electronice etc.

| Hyperion7 a răspuns:

Cum zice și persoana de mai sus,atât timp cât e doar carcasa lovită, nu ar trebui sa facă probleme, dar din moment ce funcționează bine, nu cred că e motiv de îngrijorare, zic și eu.