| YourAnonimus a întrebat:

Dacă am o suma de lire sterline pe care vreau sa le transform in euro la un schimb valutar, îmi schimba lirele direct in euro sau întâi lirele in lei, și leii in euro?
Și pentru a primi mai mulți euro, prețul acestuia de cumpărare trebuie sa fie mai mic iar al lirei mai mare?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

NU se face schimb direct între două valute - ți-am zis și la celălalt topic despre aceeași problemă: se schimbă Ł -» lei -» €!

3 răspunsuri:
| TabletaSB a răspuns:

Schima direct in euro.
Da este raspunsul la a doua intrebare.

| TabletaSB a răspuns (pentru TabletaSB):

Nu ai precizat unde
In ce tara, ca daca schimb intr o tara cu euro...

| YourAnonimus explică (pentru TabletaSB):

Daca am zis si de lei, atunci bineinteles ca in Romania happy