| Numai98356 a întrebat:

Daca am terminat a 12-a, si mai e o saptamana pana incepe anul scolar 2017-2018, se mai poate merge cu trenul ..cu carnetul de elev?

4 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Mă tu ai terminat liceul în vară și încă te mai consideri elev?

Dacă intraşi, așteaptă până ce-ți iei carnetul de student.

| Numai98356 explică (pentru missfatadelatara):

Da. se poate calatori cu carnetul de elev pana la inceputul anului scolar, doar ca nu stiu daca mai accepta si acum.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Numai98356):

Vrei un răspuns sigur?

Întreabă la gară, la stația de bilete. Mie una nu mi-a primit carnetul vând eram in vacanță intra 10a pe motiv ca deja aveam 10 clase făcute și de unde sa știe ea ca fac mai departe școală.

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu
Da daca nu mergi la scoala cu trenu unde mergi