| stresat a întrebat:

Credeti in destin/soarta? Daca da, de ce, daca nu, de ce. Exemplificati si ziceti de ce da sau nu.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Cum am mai zis...cred ca in viata poti s-o iei pe mai multe drumuri.Depinde pe care il alegi.
Mi se pare aiurea ideea ca te nasti si ai viata planificata.

7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu stiu daca cred in soarta sau destin, dar cred ca tot ce trebuie sa ni se intample ni se intampla!

| Minks a răspuns:

Totul e pur intamplator...

| MeUFO a răspuns:

Bună! Uite ceva despre soarta :) http://www.lecturirecenzate.ro/......e-aflatul/ Sper să-ţi placă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in destin. Cum as putea crede asa ceva? Daca destinul ar exista inseamna ca noi oamenii suntem doar niste marionete. Dc am fi fost creati atunci? Nu are sens...

| AnaSury a răspuns:

Soarta este cum ti-o faci.
Dar toti au un Destin. si nu pot explica. asa simt.

| lacra_4071 a răspuns:

Da eu cred si in soarta, fiecare lucru de care avem parte zilnic sunt puse de soarta in calea noastra ca sa ne faca destinul daca soarta nu ar fi atunci destinl nu ar exista.ps toate au un scop in viata fie soarta sau destin

| sometime a răspuns:

Eu unul nu cred. nu sunt sigur ca am crezut vreodata cu adevarat. dar dupa experienta avuta, nu mai cred.ca argumentare, ar trebui sa iti detaliez experienta, ceea ce nu voi face. dar totusi, pe undeva, nimic nu e intamplator...