| ionut_2084 a întrebat:

Daca esti minor si vrei sa faci avort, este necesar sa te prezinti cu unul din parinti la medicul ginecolog?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca este o manevra invaziva, periculoasa in uram careia femeia poate deceda sau ramane cu sechele toata viata. O minora nu poate suferi o interventie atat de riscanta fara acordul parintilor.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Asta-i buna? Ai ramas gravid si vrei sa faci avort?
Daca vorbesti despre prietena ta sau alta fata... puteai sa vorbesti la persoana a 3a pentru a nu se crea confuzii... Si raspunsul este: Da, este necesar sa mearga cu unul dintre parinti daca e minora.

| Klara a răspuns:

Da, Ionut. Paremi-se ca poti face avort si fara parinti tongue
Dar nu inteleg la ce iti trebuie tie avortul cand esti baiat laughing
Din cate stiu eu, numai Schwarzzeneger a fost "gravid"
rolling on the floor)))))

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In general, avort fac femeile. Cred ca bietul ginecolog ar avea socul vietii lui daca s-ar trezi in cabinet cu un baiat care vrea sa faca avort. Cu, sau fara parinti.

| Casiana a răspuns:

Bai, va luati de el, dar voi nu ganditi prea mult(scuze ca va zic, ma refer decat la uniibig grin)... Poate intreaba si el pentru o prietena... Da, trebuie sa fie si parintii daca hotaraste cineva asta...In caz ca este vorba de o prietena, incurajazo sa le zica parintilor! Pa-pa!

| remus a răspuns:

Klara, el este putin gravid.

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Este obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? nu tia mai venit luna asta? suparal pe unul ca iti trage una in fata si iti vine imediat. tu esti baiat. ce sa cauti la ginecolog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ardnaxur1961-dar poate ca baiatul are dreptate.are un neuron si vrea sa-l avorteze. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prietena mea nu eulaughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prietena ta? mi-e mila de tine, ajungi la macelar, uita aia si de ginecolog si de fisa si de tot, eunuc te fac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu... da' se poate face avort si fara acordul parintilor... dar ai grija unde o duci pe respectiva sa fie un loc sigur, curat nu la orice cabinet.eu ti'as sugera un cabinet privat...si data viitoare aveti grijawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fiindca ei nu te inteleg niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nvoie de nici un acord al parintilor, nu stiu de unde scoateti prostiile asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tr4buie sa fi macar cu unu din parintistraight face