| iHateLuckyPersons a întrebat:

Daca fiecare persoana e frumoasa in felul ei, asta nu inseamna ca toti am fi putut fi fotomodele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca fiecare persoana e frumoasa in felul ei"Mda, cum sa nu.Chestia asta i-o zici unui copil de 10 ani, ca sa il faci sa se simta mai bine.Frumusetea e, intr-adevar, subiectiva, dar, cu toate astea, exista persoane frumoase. persoane normale(care nu ies cu nimic in evidenta) si persoane urate.Sigur,vorbim strict de frumusetea fizica.Citatul ala(tampit daca ma intrebi pe mine)se refera la o frumusete combinata(trup+suflet). Adica si daca nu arati ca un fotomodel, poti sa compensezi cu anumite trasaturi de caracter si in ochii privitorului devi frumos/frumoasa.
Deci nu, nu am putea fi toti fotomodele.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba sa stii ca da, sunt destule tipe care mie personal nu mi se par frumoase si totusi sunt modele. Ei cauta unicitate dar trebuie sa ai anumite standarde (inaltime si greutate). Dar pot sa treaca de multe ori si peste acestea daca ii cuceresti cu atitudinea, prezenta, energia ta.

| lpavel a răspuns:

NU! Pentru ca o persoana frumoasa in felul e iubita si apreciata de anumite persoane nu de toti/e pe cand un fotomodel e apreciat de aproape toata lumea, altfel NU ar fi fotomodel... big grin

| iHateLuckyPersons explică (pentru lpavel):

Pai si persoana iubita de anumite persoane nu poate fi iubita de aproape toate persoanele nefiind un fotomodel si asta pentru ca nu e destul de frumoasa? Am dreptate?

| lpavel a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Nu e destul de frumoasa ca un fotomodel dar asta nu inseamna ca nu e frumoasa! De ex. sa luam florile, toate sunt frumoase si totusi unele sunt mai frumoase dar nu poti spune unei flori mai putin frumoase ca nu e frumoasa ca atunci ai minti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostie de intrebare.

| iHateLuckyPersons explică (pentru anonim_4396):

Ca nu știi sa raspunzi

| anonim_4396 a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Raspunsul e lesne de inteles si pentru handicapati: aforismul se refera la virtutile morale, nu la frumusetea trupeasca.

| Corina92 a răspuns:

Fotomodelul nu inseamna neaparat frumusete, fotomodelul se refera mai mult la aspectul fizic si dimensiunile pe care le impune fiecare casa de moda, sigur ai vazut si fotomodele care nu erau tocmai dragute dar erau foarte slabe la corp, exact cum cereau casele de moda.