| anonim_4396 a întrebat:

Daca folosesc un epilator in loc de ceara...nu e mai bine decat sa ma dau cu bigul?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Normal ca e mai bine cu un epilator decat cu bigul/dar tot foarte bine e si cu benzile de epilat, eu folosec benzile de epilat, imi place mai mult si nu sunt prea dureroase la epilat, si a doua zi deja nu se mai cunoaste ca sunt epilata recent si imi ramane o piele catifelata binenteles trebuie folosita o crema speciala dupa epilare...

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Binenteles ca e mai bn.si iti vine si mai usor decat cu bigul.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E mult mai bine dar mai dureros, incearca benzile de epilat sau ceara.

daniela
| daniela a răspuns:

Orice mod de epilare este mai bun decat a te rade sau a folosi crema epilatoare

| cotzobel a răspuns:

E bine.cu epilatorul nu risti sa te tai asa cum risti cu lama... dupa ce te epilezi te dai cu o crema/lotiune de corp si o sa ai o piele finawinking

| BabyWL a răspuns:

Cu bigul ai mult mai multe nefacilitati. Gen: parul creste repede, se innegreste, creste si sub piele.si mai sunt si riscuri de a te taia si multe altele.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

E mai bine, dar sa stii ca doare mult mai rau cu epilatorul pentru ca iti smulge fiecare fir in parte.Si cu ceara e bine, scapi de mai multe par dintr-o miscare, insa ar trebui sa te duci la salon happy

| nicoleta_7357 a răspuns:

TREBUIE SA STII CA SI EPILATORUL ESTE DUREROS, MULT MAI DUREROS DECAT BIGUL.

| madalina_7017 a răspuns:

Da este ma-i bine deoarece creste parul mai greu si te epilezi mai rar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la ce ii se spune "BIG"?! compania producatoare de aparate de ras parca se numea "BIC"!?