| florin616 a întrebat:

Daca iau 4 cuti de axiar(pastile pentru anxietate, depresie) mor? nu vreau sa ma sinucid doar vreau sa stiu doar in caz ca lucrurile nu o sa iasa bine..nu vreau raspusuri gen care sa ma faca sa ma razganesc,doar vreau sa stiu, ar sa mor daca iau atatea, nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde esti? imi dai un id de mess? skype ceva? big grin

| florin616 explică (pentru anonim_4396):

Faust_248@yahoo.com daca nu sunt pe mess da mi un buzz telepatic ca sa intrulaughing

16 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Te-ai dat de gol singur, știi asta, nu?
Nu vreau să-mi pierd timpul demonstrându-ți ție că viața este făcută pentru a o trăi, iar o simplă gândire pozitivă ți-o poate schimba.
„Viața nu este o enigmă ce trebuie dezlegată, ci o realitate ce trebuie trăită." - Kierkegaard
Acum, dacă chiar vrei să te sinucizi, pe lângă cele patru cutii mai ia și alte pastile. Ia tot ce găsești, ca să fii sigur că nu te mai trezești.

| florin616 explică (pentru positivity):

Ai dreptate aici, m-am dat de gol laughing dar nu conteaza, asta se va intampla mai incolo daca se va intampla, deocamdata nu am nevoie, doar vreau sa stiu sigur daca va functiona.Si nu sunt de acord cu kierkergaard, el era crestin parca, de aia el crede ca enigma a fost rezolvata, evident a fost manipulat si el de demoni cu ochi galbeniwinking.

| positivity a răspuns (pentru florin616):

Vrei să fii psiholog. Dar cum poți tu să-i ajuți pe ceilalți, când tu nu poți să te ajuți pe tine? Nu vreau să fiu totuși indiscretă, nu e nevoie să-mi răspunzi. Am vrut doar să te fac să-ți pui niște semne de întrebare.
De funcționat, să știi că funcționează.

| florin616 explică (pentru positivity):

laughing pai nu mai vreau, era la stadiu ipotetic, dar ma gandeam ca eu pot citi mai bine pe cineva dpdv psihologic ca cam eu fucked up sistemu nervos, nu ca alti superficial

| florin616 explică (pentru florin616):

Alti psihologi superficiali* la care te duci si vorbesti cu el de parca ai vorbi cu bunica laughing

| Yuly_Iulian_1994 a răspuns:

Pai in primul rand pastilele nu sunt o solutie...incearca sa vorbesti cu un psiholog poate iti da un sfat mai bun, am trecut si eu prin asta si prin niste vizite la psiholog s-a rezolvat...bafta

| asdfghjkl1231 a răspuns:

Avem ganduri comune. daca aflii cum poti sa te sinucizi sa imi spui si mie. Multumesc.

| florin616 explică (pentru asdfghjkl1231):

Pai asta dar nu stiu sigur daca merge,evident n am incercat, dar cred ca o sa urmeze si asta, dar mai incolo, peste cateva luni, vb

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru florin616):

Daca incerci si nu merge, sa ma anunti laughing) [din curiozitate: cati ani ai?]

| florin616 explică (pentru asdfghjkl1231):

Ok,suicide stunt ce sunt eu laughing, 19 tu?

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru florin616):

Noo tu daca la 19 ani gandesti asa, eu la 14 ani ce sa mai spun? laughing) [App multi inainte]

| florin616 explică (pentru asdfghjkl1231):

laughing apai tu la 14 ani cred ca n ai ceva serios care iti face existenta un iad, mai ai timp sa se indrepte lucrurile sau sa se strice si mai tare, doar dale timp,''app multi inainte'' ce faci ma blestemi? laughing

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru florin616):

Pai tot aia este. ori acum ori mai tarziu laughing) Intr`o zi tot aia o sa fie, asa ca degeaba. noo cum sa te blestem laughing)

| florin616 explică (pentru asdfghjkl1231):

Nu incerca sa te sinucizi cu pastile sa nu ajungi cu richini facuti praf si sa ti para rau dupa aceea, sunt sanse mari de supravietuire cred si nici eu nu cred ca o sa ma risc si alea comune sunt si mai riscante.desi suna superficial bucurate ca esti sanatos fizic(atunci ca nu o sa mai fi o sa-ti dai seama de asta dar eu iti doresc sa fi sanatos) si imbratiseaza durerea psihica, fa sex cu ea.Ai grija de tine, viata te poate surprinde, inca esti tanar pentru prosti din astea.

| Inaripata a răspuns:

Daca iei patru cutii iti dai seama ca nu te vei simti prea bine. Chiar si de la cateva pasitle te-ai putea simti rau. De ce sa recurgi la aceasta metoda? Mai bine te bucuri de viata si daca constientizezi faptul ca esti in depresie, atunci incearca sa treci peste aceasta perioada. Nu merita nimeni si nimic sa suferi. Patru cutii ti-ar putea face rau, iar daca organismal tau nu este destul de puternic te omoara. Te sfatuiesc sa nu incerci astawinking