| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti spun ca te stiu de pe facebook ce intelegi?
>- ca ti-a vazut facebookul!
>- ca ti-am vazut facebookul si ca te-am bagat la prieteni!
>- sau ca ti-am vazut facebook`ul, te-am bagat la prieteni si am vorbit cu tine?

A venit la noi la scoala un baiat si i-am spus ca il stiu de pe facebook si s-a uitat urat la mine si a facut o fata gen: [thinking] [thinking] incerca sa isi aminteasca! Imi place mult de el, dar stiu ca st neimportanta si am incercat macar sa ii atrag atentia ca il stiu dupa ce m-am prezentat normalsad! Nu incercati sa imi spuneti sa fiu optimista pentru ca nu am nici 1% sanse! El e un stil mai diferit, eu par mai normala, nu arat asa cum vrea el, nu st cum vrea el, cunoaste pe multa lume din noua mea scoala [dar eu st mai neimportanta si daca ma stie sau nu e indiferent] si e combinat cu o fata de la mine din clasa [dar am aflat de la o fata ca intre ei e o intelegere nu e chiar o relatie cine stie ce, poate asa de ochii lumi sau pe interes nu stiu]straight face

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Mai...nu stiu ce sa-ti zic. Ma aflam in aceeasi situatie. Nu incerca sa fii ca el. Daca sunteti stiluri diferite e de bine. Daca el e rocker si asta devii si tu, nu va fi interesat, din cauza ca sta cu fete ca el mereu. Dar daca incerci sa fii diferita de el, de exemplu el rocker si tu eleganta si scumpica, ii atragi atentia. Incearca sa afli ce prieteni comuni aveti si sa iesiti toti. Daca nu, nu incerca sa intrii in detalii cu el, deoarece o sa-l sperii si nu trebuie tu sa alergi dupa el ci sa-l faci pe el sa vina la tine. Sa nu crezi ca e asa de usor pe cat pare. Daca-i atragi atentia inseamna ca e bine ce-ai facut, dar sa nu crezi ca ai castigat. Apoi, o perioada indelungata ai nevoie de timp sa nu-l mai bagi in seama. Nu prezenta interes. Daca stie ca te poate avea, nu te mai vrea. E mai pretios ceva ce nu poti avea, nu? La fel ca si legea. Daca e interzis e mai bun. big hug Bafta. Nu ai dc sa nu fii optimista. Crede-ma ca e ceva normal la baieti sa nu vada fiecare fata. Tu doar arata-i cum esti, iar apoi lasa-l pe el sa se gandeasca daca esti stilul lui. Adca nu sa fii ca el, ci sa fii asa cum el nu e. Pentru ca nu trebuie sa fiti la fel si sa aveti acelasi comportament. Pentru ca daca e asa, el nu mai e interesat. big hug Bafta si iti tin pumnii. Prezinta-te mai detaliat si apoi gata. Rupeti legatura si el va veni la tine daca tu esti ACEEA. big hug Funda?