| anonim847483 a întrebat:

Daca m-am batut cu un copil in scoala, dirigul ma poate lasa repetent? Asa mi-a zis

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu poate să facă una ca asta.
Repetent ajungi din alte motive, legate de situatia ta scolara, notele pe care le ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Repetent nu te va lasa, dar cu siguranta iti va scade nota la purtare.

| aXy99 a răspuns:

Macar i-ai dat bine?

| Invictusman a răspuns:

Îți ceri scuze și ii spui ca nu o sa se mai repete, ca te vei cuminții și îți vei schimba comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ce ti face. Mai ales ca primele 10 clase sunt obligatorii, poti sa l si bagi in spital ca nu te poate exmatricula. Si nu uita, mai bine sa planga maica sa decat mama ta

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu a zis ca il exmatriculeaza, doar ca il lasa repetent. Daca ii scade nota la purtare sub 5 il poate lasa repetent dar e putin probabil, a vrut sa te sperie.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu cred că-ți scade nota la purtare sub 6, 00 pentru o bătaie (acum depinde și dacă v-ați ales cu daune corporale).