| Scarabeul a întrebat:

Daca ma apuc de fumat ma ajuta sa slabesc? cine ma convinge dau funda! si dupa ce le las nu ma ingras inapoi?

Răspuns Câştigător
| soricik14 a răspuns:

Nu slabesti daca te apuci de fumat. Slabesti daca mananci sanatos si faci sport. Daca te apuci de fumat ti se ingalbenesc dintii, obosesti mai repede, pielea ta isi pierde din stralucire, faci cearcane si crede-ma, iti zic din proprie experienta, am fumat 4 ani si nu sunt mandra, apoi greu te lasi si exista si posibilitatea de a te ingrasa deoarece vei vrea sa suplinesti ceva nevoie de tigari te pe vei apuca de rontait. Daca acum mananci mult nu vrei manca mai putin dupa ce te apuci de fumat! Mai bine esti sanatoshappy

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cine ti-a spus ca fumatul slabeste, a facut misto de tine. Tine dieta sanatoasa si fa sport sa slabesti.

| mona a răspuns:

Fumatul nu te slabeste, tot ce face e sa iti mai taie pofta de mancare putin de tot dar si sa te imbolnaveasca si oricine se lasa de fumat se ingrasa aproximativ 5 kg daca nu mai mult asa ca nu te apuca de fumat

| VadTot a răspuns:

Nuu! Te Apuci de fumat te ajuta sa mori mai repede! Te ai apucat de fumat nu te mai poti lasa! Vrei sa slabesti. ok.Dar Sa nu crezi ca fumatul te va ajuta sa slabesti De unde ai mai scos-o si pe asta? Din auzite prieteni smd?
Vrei sa slabesti ok.Nimic mai simplu decat sa renunti la toate prostiile de prin comert! Sucuri acidulate Fast food uri. produse patiserie. Pizza. smd.
Si crede ma ca vei slabi. Urmeaza mi sfatul timp de o luna si daca nu vei avea rezultate sa vii aici si sa mi spui ce vrei ok?
Succes!

| CarlaElena a răspuns:

Mai bine nu faci asta. Sunt multe alte modalitati de a slabi si in acelasi timp, de a trai sanatos. Cu o alimentatie sanatoasa si mult sport poti rezolava problema. Si e foarte benefic...

| HaLoGeNNN a răspuns:

Nu te apuca de fumat ca n-o sa slabesti.

| DeFaq a răspuns:

Nu stiu

| RaulHeciko a răspuns:

Nu te apuca de fumat n-are rost mai bine fa sport in fiecare zi si nu manca fast-food, big grin