| dragonslep a întrebat:

Daca mananc numai proteine adica numai carne timp de 1 saptamana slabiesc?

6 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Da, slăbeşti. De exemplu dieta Dukan se bazează pe proteine. În o lună jumate am slăbit 5 kg.
Baftă!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Satango):

Si nu puteai sa slabesti 5 kg intr-o luna jumate fara nicio dieta, doar cu un stil de viata sanatos?

nu are niciun rost sa incerci idiotenii gen dukan

| Kamiichu a răspuns:

Daca vrei sa slabesti va trebui sa mananci carne (la gratar) + salate, intr-o saptamana nu stiu daca slabesti, depinde de organismul omului, altii slabesc mai repede, altii mai greu. Bafta!

| an0therkid a răspuns:

Nu cred

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Proteina si in cazul tau proteina animala te ajuta sa cresti in masa musculara. Si daca vrei sa mananci atata carne atunci sa nu cumva faci prajita vei creste numau numarul de calori si vei distruge o multime de vitamile
Si daca tot vrei sa slabesti poti sa bei mult meai multa apa 8 pahare de apa dar nu mai bine incerci o dieta bazata pe legume si fructe

| AlexXxandra69 a răspuns:

Nu crede-ma... asa o sa te inbolnavesti pentru ca organismu are nevoie sk de alte mancaruri si asa mancand numai carne si paurma mananci altceva corpu mo sa asimileze tot... dasca vreim sa slabesti sanatos manaca mai putin chiar daca inca tie foame si dupa 6 dacxa tie foame rau mananca un fruct siii faaa multa miscare doar asa se da grasimea jos ( kg) sidasca mananci numai casrne atata timp poti ajunge la anemie