| king5151 a întrebat:

Daca nu am prins microbuzul si nu am putut sa ajung la scoala pentru ca am fost la un control la plamani, fac scutire sau foaie pentru motivarea absentelor? Si daca da, cu ce motiv?

Răspuns Câştigător
| 99290 a răspuns:

Doamna dirigintă/Domnule diriginte,

Subsemnatul (numele mamei sau al tatălui tău), în calitate de părinte al elevului (numele tău) din clasa (de exemplu: clasa a 8-a E) de la Liceul/Școala (numele școlii) vă rog să motivați absențele acestuia din data de (scrii data)
Menționez că a absentat din cauza unor probleme de sănătate

Sau

Menționez că a a absentat pentru că a trebuit sa ajungă la programare la doctor.

Semnătura                     Data

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa aduci scutire de la medic in care sa spuna cate ore ai stat acolo, desii toti stim ca pentru o radiografie este suficient 10 minute.
Evident ca tu aveai in plan chiuleala, odata ce ai venit si ieri sa ne intrebi cum poti sa faci rost de scutire medicala.

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

M ai innebunit, nu stiu cati ani ai dar cred ca vorbesc chinezalaughing) daca ti am zis ca eu stau de 30 de km de scoala si nu pot sa prind microbuzul pentru ca pleaca exact cand ajung eu acasa, ce nu intelegi? Vrei sa ti desenez sau ce

| AndreBezn a răspuns:

Ar trebuii sa faci o scutire ai mai multa credibilitate in fata cadrelor didactice sau daca vrei poti face si foaie, nu conteaza cine stie ce. Daca faci una din doua tot aceeasi lucru.