| Ralatals a întrebat:

Dacă nu mănânc nimic timp de 6 zile cât slăbesc? TPU țin sa va anunț ca am 14 ani

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ajungi la spital cu perfuzii nu e foarte relevant cat slabesti pentru ca in timpul infometarii organismul tau intra intr-un stand by, si cand ii dai iar mancare nu o sa mai proceseze cum trebuie si ai sa pui dublu la loc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tocmai ca esti in crestere asemenea cure NU este recomndate.
Vei cadea jos inca prima zi.
Redu portiile, renunta la fainose, prajeli, dulciuri si fa sport.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Cum să nu? Dacă vrei, nu mânca 10 zile, să fii sigură că ajungi cel puțin la spital.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Lasă prostile astea tu crezi ca mai apuci 6 zile viu? Te-ai gândit la asta? De unde ția venit ideea asta? Cine ția spus sa faci așa ceva? Sti câte consecințe are ce vrei tu sa faci?

Nu-ți bat joc de sănătatea ta nu te juca cu ia

| isemilia a răspuns:

Ce are toata lumea de pe site-ul asta cu infometarea? Depinde. Daca inainte mancai un mar pe zi mare branza nu faci ca nu-l mai mananci. Daca inainte mancai echivalentul a 3500 de calorii zilnic (e cam mult da na, ideea conteaza) clar slabesti ceva. Depinde, nu iti poate zice nimeni un numar exact de kg si g pe care le vei slabi.

| Anonima163333 a răspuns:

Slabesti, dar nu e sănătos. Nici nu cred ca reziști atâta timp fără sa ajungi la spital
Trebuie sa mănânci echilibrat ca să slăbești.
Poți renunță la dulciuri și sucuri si la mâncărurile de la fast food.Asta te va ajuta!

| Fabianaa a răspuns:

Depinde mult de metabolismul tău. Sunt șanse sa nu dai jos nimic, la fel cum sunt șanse sa dai jos 2-3 kg, poate și mai mult dacă faci mișcare.

| Fashionista10 a răspuns:

Nu e bine sa nu mananci