| Ralatals a întrebat:

Dacă nu mai mănânc nimic timp de 10 zile slăbesc 8 kg sau mai mult?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Desigr ca vei slabi cateva kg, nu 8 asta este clar, dar cel mai nasol este ca vei ajunge in spital cu probleme de sanatate.
De ce nu pui mana sa le dai jos cu sport si dieta sanatoasa?
Elimina din mancare: painea, pizza, cerealele, fainoasele, fasolea boabe, cartofii, dulciurile, sucurile si alcoolul.
Mananca maxim 1200 calorii pe zi (cate 400 calorii la 3 mese pe zi), bea 2 litri de apa si fa sport.
Poti da in jur de 5-6 kg pe luna.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur, dar nu stim cum o sa apuci 10 zile fara mancare.

| aXy99 a răspuns:

Presupunand ca ai o rata metabolica de 2200 kcal/zi, daca nu mananci absolut nimic timp de 10 zile vei slabi 2.85 kg de grasime. Si inca cateva de apa, deoarece nu vei mai consuma carbohidrati, saruri etc. Nu merita efortul si riscul. Mai bine consumi 1500 kcal pe zi si faci efort fizic. E mai sanatos si eficient pe termen lung.

| Ralatals explică (pentru aXy99):

Câte dau de apa?

| aXy99 a răspuns (pentru Ralatals):

Asta depinde decat si de ce mancai inainte. Dar alea sunt irelevante, le pui imediat inapoi cand incepi sa mananci normal.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dacă apuci 10 zile laughing)) deja a 4 zi esti leșinat mort de unde ți-a venit formula asta magicălaughing))

| isemilia a răspuns:

Cat mananci in general? Cate kg ai? Ce stil de viata ai? Vei face sport? Vei lua vitamine? Vei lua altfel de suplimente? Ce vei manca in a 11a zi? Ce fel de metabolism ai? Ai probleme legate de glanda tiroida? Ce bmi ai acum? In ce moment al zilei te vei cantari? Etc.

| CassiusAlexander a răspuns:

Nu.